למה לצפות?

התגובה הנפוצה ביותר של המבקרים בחצר הישנה של קיבוץ עין שמר היא “לא ציפינו למקום כזה…היה גדוש בפעילות…נהנינו ואפילו נשאר טעם של עוד…המקום מדהים!…”. כאשר תגיעו לחצר הישנה, כ 5 דקות נסיעה צפונה ממרכז מסחרי גן שמואל, מצפה לכם קיבוץ ירוק ומזמין, שדות זהובים ושלווה. בתוך כל זה ממוקמת החצר הישנה שם נתחיל את ההרפתקה.

החצר הישנה מורכבת ממספר מבנים הכוללים מבנים מקוריים ושיחזורים  של מבנים של החצר המקורית של הקיבוץ , בית האבן, צריף המגורים , סככת כלים חקלאיים, מגדל המים, באר וחדר האוכל המקורי.   במופע אור קולי קליל  תצפו  בהסטוריה של הקיבוץ שלאחריו הסבר רציני  ומשעשע  כאחד על אורח החיים באותה התקופה על ידי מדריכי המקום.

נצא לאפות לחמניות בתנור לבנים עתיק אותם נקבל לאכול חמות מהתנור וכן לנסיעה בקיבוץ עם עגלת נוסעים רתומה לטרקטור, נבקר ברפת נמשיך לתחנת הרכבת הטורקית בה נצא למסע מסביב לשדות הקיבוץ עד התחנה הסופית שם נרד ונסובב יחדיו את הרכבת (נשמע קשה?!…).

שבתות וחגים לקהל פרטי  –  פעילות ושעות פתיחה בלוח אירועים שנתי. קבוצות מעל 30 איש מוזמנות לתאם ביקור בכל שבת.

הפעילות בתשלום, בודדים אין צורך להזמין מקומות מראש. פעילות מיוחדת בלוח אירועים שנתי בתפריט.

בילוי משפחתי לבוקר שבת

בחצר הישנה פעילות מהנה במיוחד למשפחות בסופי שבוע, כפי שתואר. מול החצר שטח דשא עם שולחנות וספסלי עץ בו ניתן לקיים פיקניק (ללא הבערת אש). משפחות חברים שיתארגנו וירשמו מראש יוכלו להנות מהטבות מועדון החברים.
פרטים בטלפון 04-6374327.

קבוצות מארגנות יכולות להזמין  פעילויות נוספות ממגוון הפעילויות במוזיאון.

תיירים

ביקור חובה לתיירים מחו”ל המבקשים להכיר את אופי החיים בקיבוץ ומעט היסטוריה של ההתיישבות מקרוב.

גנים

פעילות מפורטת המשלבת למידה, יצירה והנאה לכל ילדי הגן. לקבלת הסבר נא ליצור קשר בטלפון 04-6374327.

בתי ספר

פעילות חוויתית ומלמדת על ראשית ההתיישבות, דילמת החיים בקיבוץ ועוד. משתלב נהדר עם תוכנית הלימודים של משרד החינוך.

אירועים מיוחדים

מפגשים של ועדי עובדים, מסיבות סוף שנה של בתי ספר, ימי הולדת,חגיגות בר מצווה, כנסי מחזור, מופעים וערבי זמר ועוד, ניתן להזמין שירותי הסעדה מקצועיים וכשרים.