חודש הזקן

אירועי חודש הזקן יערכו השנה  בתאריכים

 

כבכול שנה שמח מוזיאון חצר ראשונים להעניק הטבה מיוחדת לאזרחים הותיקים לרגל האירוע. קבוצות שתגענה לביקור בעין שמר (בתאום מראש) בין בתאריכים אלה תזכה להטבה מיוחדת לחודש הזקן.

תשלום של 10 ש”ח עבור ביקור במוזיאון, ( מינימום 25 משלמים) מותנה בקבלת רשימה שמית של המבקרים הכוללת: שם מלא, ת”ז, שנת לידה –  דרישת משרד האוצר.

הביקור במוזיאון סיור מודרך במוזיאון  בנושא 100 שנות קיבוץ התצוגה עוסקת בנושאים מגוונים: חיי הראשונים, החינוך המשותף, ביטחון, עבודה תרבות והשינוי בקיבוצים. הנושאים השונים מועברים בצורה חוויתית וסיפורית וכוללים סרטים מרתקים בנושאים השונים. הסיור כולל  ביקור בשיחזור חדר האוכל של הקיבוץ על הכלים של פעם דמויות החלוצים סיפורי הימים ועלילות הלילות…..

הטבה לחודש הזקן – כל פעילות נוספת (שניה ומעלה) ב200 ש”ח לקבוצה  במקום ב11 ש”ח למשתתף, ממגוון הפעילויות שמציע המוזיאון.

 בין הפעילויות המוצעות:

סיור בטרקטור ועגלה- סיור בעגלה תרומה לטרקטור בקיבוץ המוריק כולל הסברים על התרחש היום בקיבוץ, הפרטה מה זה אומר? מי בעד ומי נגד? איך מתרגלים לחיים החדשים. ועוד.

 

 או ביקור במוזיאון הטרקטורים- למוזיאון חצר ראשונים אוסף טרקטורים מהגדולים והיפים בארץ האוסף מוצג בשני האנגרים בדמות מוסכי המטוסים של פעם. בהאנגר מיכאל תציגה מרשימה של עשרות טרקטורים משופצים לצד גלריה מדהימה של צילומי חקלאות מראשית המדינה. בהאנגר השני תצוגה כלים חקלאיים ממונעים שנאספו ושופצו באהבה על ידי צוות סדנת שועלי.

התערוכה מדגימה את רצף הפעולות החקלאיות מחריש ועד הקציר וכן ישנה תצוגה מיוחדת לחברת פורד: טרקטורים וטנדרים שימשו את חקלאי ושומרי היישוב. התערוכה מלווה בסרטים תיעודיים, בכרזות, בולים ושטרות מהארץ והעולם, וכן בחידות, ואנקדוטות מפתיעות ומשעשעות. המבקרים אף מוזמנים להצטלם כשהם יושבים על טרקטור ו״קוצרים״ כותנה.

 

ביקור בבית הבד וטחנת הקמח – סיפור הצלתם של בית בד וטחנת קמח מראשית המאה הקודמת הבאתם לעין שמר והחזרתם לפעלה כולל הדגמת פעולת המנוע.

לפרטים ניתן להתקשר אלינו בשעות הפעילות לטלפון 04-6374327. נשמח מאוד לשמוע ממכם.